➡Vážení zákazníci, objednávky budu expedovat v pondělí 12.6.2023⬅
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8 - 16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Mixtape
  4. Vinyl bazar Modrovous.cz na Tubě
12.08.2021
Mixtape

Vinyl bazar Modrovous.cz na Tubě

Jako správný cyber punker držím prst na tepu doby, a jsme si vědom toho, že „to tak má byť, a tak je to dobře„, jinak mě bude společnost považovat za starého dědka, což nechci. V mém případě kombinuji modernitu se staromilectvím, které vychází z mojí vášně, což je sbírání vinylů a jejich prodej.

Když se celý den přehrabuji vinylovými deskami, hraji si s nimi, lísám se, držím mezi obtloustlými prsty, tak jsem si jednoho dne řekl, že by bylo dobré, tyto skvosty v podobě vinylových desek, nějakým způsobem více přiblížit lidem. Nejenom znalcům gramofonových desek, ale i běžným „lajkům“. Teď to přijde, smrtelná kombinace moderní technologie a její předchozí pre pre fáze. Bum, bác, pět ran do čepice je to tady, jedná se o hudební mix z vinylových desek prezentovaný na Youtube. Geniální že?

Hrabal jsem se v několika bednách s SP deskami a pečlivě volil a vybíral. Nakonec jsme dospěl k tomu, že takovýchto hudebních mixů budu v nejbližší budoucnosti dělat několik, tak aby to mělo nějaký řád, jinak to bude neposlouchatelný miš maš. Jako prvního představitele mého originálního mixu jsem zvolil Československé zpěvačky z období 1960 – 1970. Vybíral jsem přepečlivě, to mi věřte. Během poslechu vinylových SP desek jsem narazil na, pro mě neznámou, zpěvačku Juditu Čeřovskou, která uvádí můj historicky první mix. Dále v mixu nemohla chybět Helena VondráčkováMarta KubišováYvonne PřenosilováEva Pilarová a další, viz playlist níže. Jediná zástupkyně slovenského jazyka je slovensky zpívající Hana Hegerová.

Československý pop ženy (1960 – 1970)

Playlist jsem se snažil uspořádat, aby mix měl nějakou dramaturgii a gradoval v cíli. Bohužel jsem se hned na začátku udělal dramaturgickou chybu a zařadil dvě písničky zpívané Martou Kubišovou za sebou, doufám že to v poslechu nebude vadit.

Samozřejmě se desky ke mě dostávají různou cestou. Tu nějaké vykoupím, támhle nějakou dostanu atd. Při poslechu desek na svém gramofonu jsem byl mile překvapen kvalitou zvuku, i přesto, že deska je leckdy 50 až 60 let stará. Holt kvalitní pressy v Loděnicích a zachovalý stav.

Poznámka: Na začátek mixu jsem zařadil malou srandičku.

Na Youtube jsem si zřídil svůj kanál. V Corelu uplácal nové logo a nahrál svůj první mix. Zde je výsledek. Samozřejmě jsem otevřen konstruktivní kritice a komentářům, jak zde nebo přímo na Youtube kanálu.

Playlist

00:00 Intro
00:11 Judita Čeřovská – Muž a žena
02:48 Marta Kubišová – Depeše
05:27 Marta Kubišová – Pojď a měj mne rád
08:20 Helena Vondráčková – Růže kvetou dál
11:56 Lilka Ročáková- Bylo léto, horké léto
14:35 Yvonne Přenosilová – Tak prázdná
17:03 Yvetta Simonová – Chviličku spát
19:28 Judita Čeřovská – Dominiku
22:34 Yvonne Přenosilová – Žij dál
25:16 Judita Čeřovská – Řekni kde ty kytky jsou
28:56 Yvonne Přenosilová – Sklípek
31:00 Helena Vondráčková – Přejdi Jordán
34:00 Eva Pilarová – Oliver Twist
36:50 Hana Hegerová – Život je teraz
39:44 Helena Vondráčková – Pátá

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz