Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8 - 16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vážná hudba

Vážná hudba

Vážná (klasická) hudba je široké a značně nespolehlivé označení pro evropskou hudební tradici a hudební formy z ní odvozené, za nímž je v dnešní době považováno zejména období renesance, barokaklasicismu a romantismu.

Moderní vážná hudba se vyznačuje nepřístupností a nabouráváním klasických schémat.

Na našem blogu získáte detailní informace o jednotlivých fází vývoje vážné hudby s odkazy na jednotlivé hudební autory a významné díla.

Doplňte si svoji sbírku gramofonových desek o raritní kousky, které nejsou již k sehnání.

Nejnovější články
Vážná hudba
28.03.2022
Vážná hudba
Žádný jiný český skladatel své působení a tvorbu vědomě a programově nepropojil se společenským a hudebním děním své doby tak těsně a všestranně jako on. Jeho výjimečnost spočívala především v jeho všestrannosti. Nebyl jen geniální skladatel, jehož tvorba daleko převýšila tehdejší domácí produkci.
Vážná hudba
09.03.2022
Vážná hudba
Za svůj šestapadesát let trvající život vytvořil nespočet děl, jejichž melodie jsou dnes legendární. Třeba klavírní skladbu Pro Elišku nebo 9. symfonii se závěrečným sborem Óda na radost.
Vážná hudba
27.02.2022
Vážná hudba
Nabídka vážné hudby na gramofonových deskách. Aktuální nabídka únor 2022 - Johann Sebastian Bach.
Vážná hudba
16.02.2022
Vážná hudba
Nabídka vážné hudby na gramofonových deskách. Aktuální nabídka únor 2022 - Antonín Dvořák.
Vážná hudba
02.12.2021
Vážná hudba
Modernismus znamenal éru, kdy mnoho skladatelů odmítlo určité hodnoty období běžné praxe, jako je tradiční tonalita, melodie, instrumentace a struktura. Hudební modernismus se historicky zařazuje do období od roku 1890 do 1930.
Vážná hudba
15.11.2021
Vážná hudba
Hudební romantismus je hudební období zhruba od první dekády 19. století do počátku 20. století. Romantická hudba je charakteristická zdůrazněnou emocionalitou, rozšířením a postupně i překročením tradiční harmonie, silnějším přijímáním impulsů z evropské lidové hudby.
Vážná hudba
11.11.2021
Vážná hudba
Období hudebního klasicismu se datuje zhruba mezi lety 1750-1820. Je to éra zejména Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna a Ludwiga van Beethovena. Melodicky a harmonicky se snaží o ucelené a přehledné hudební dílo. Oproti hudbě baroka a následujícího romantismu je klasicismus klidnější směr.
Vážná hudba
08.11.2021
Vážná hudba
Vážná hudba, někdy také klasická hudba nebo artificiální hudba, odkazuje na uměleckou, duchovní a světskou hudbu, složenou nebo mající kořeny v rámci západní kultury. Barokní hudba definována přibližně v letech 1600 až 1750.
Článků na stránku 102030

Novinky z našeho blogu

Jazz - hudební styl
Jazz - hudební styl
Jazz je původně severoamerický hudební styl, který vznikl na začátku 20. století mezi afroamerickou komunitou na jihu USA, smícháním afrických a evrop... číst celé
Ragtime - hudební styl
Ragtime - hudební styl
Ragtime je vlastně pravidelný rytmus v polkovém či pochodovém tempu s oktávovým basem na těžkých dobách s bohatě synkopovanou melodií. Melodie je jako... číst celé
Gospel - hudební styl
Gospel - hudební styl
Gospel je hudební žánr, s dominantní úlohou vokálů, texty jsou náboženské povahy. Gospely vznikaly tak, že se černošští otroci scházeli na veřejných p... číst celé
James Brown zakladatel stylu funk
James Brown zakladatel stylu funk
James Brown, hudební interpret a stylotvůrce. Měl zásadní vliv na vývoj soulové a funkové hudby, jeho skladby také výrazně ovlivnily zvuk hip hopu a p... číst celé
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz