Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8 - 16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hudební styly a žánry

Hudební styly a žánry

Hudební styl obecné dělení hudbny na základní celky, které mají specifické a charakteristické prvky, které je definují a popisují.

Hudební žánr je nejjednodušší a přesně definovatelné rozdělení hudby podle jejích formálních a obsahových charakteristik. Je tedy detailnějším členěním hudebních stylů, kterých jsou stovky i více a stále vznikají nové.

Nejnovější články
Hudební styly a žánry
Stručné představení z tvorby českých muzikálů.
Hudební styly a žánry
Rock'N'Roll je první etapa vývoje rockové hudby, hudební žánr, který se objevil v 50. letech 20. století v USA a rychle se rozšířil po celém světě. Vznikl propojením dvou hudebních stylů černošského rhythm and blues.
Hudební styly a žánry
Jazz je původně severoamerický hudební styl, který vznikl na začátku 20. století mezi afroamerickou komunitou na jihu USA, smícháním afrických a evropských hudebních stylů. Jeho africké kořeny se projevují hlavně v používání blue tónů, odpovídaček, improvizace, polyrytmů.
Hudební styly a žánry
Ragtime je vlastně pravidelný rytmus v polkovém či pochodovém tempu s oktávovým basem na těžkých dobách s bohatě synkopovanou melodií. Melodie je jakoby rytmicky roztrhána či rozcupována, to vše v jediném přísném základním dvoučvrťovém metru. Od toho také vznikl název hudebního stylu.
Hudební styly a žánry
Gospel je hudební žánr, s dominantní úlohou vokálů, texty jsou náboženské povahy. Gospely vznikaly tak, že se černošští otroci scházeli na veřejných prostranstvích. Zde společně zpěvem vyjadřovali své pocity. Gospel vznikl v první čtvrtině 20. století v černošských kostelech v USA.
Hudební styly a žánry
Funk může být sladce vzrušivá nálada, ale i nestoudné vibrace. Je to přirozeně osvobozující zvuk, který působí na posluchače všelijakými dojmy. Může člověka vyzdvihnout do výšin, stejně jako nechat propadnout do hlubin. Je to zemitá esence prapůvodních zvuků, založených na basové linii a vzbuzující
Hudební styly a žánry
Kdy přesně hip hop vznikl, se dnes už nedá zjistit, zato ale víme, kde vznikl. Obecně vzato se začal šířit snad někdy od druhé poloviny 70. let z jihu newyorské čtvrti Bronx v NYC .
Hudební styly a žánry
Tento díl je popisuje hodně obecný, rozsáhlý a košatý hudební směr, časově se rozpínající od druhé poloviny minulého století po současnost, tedy cca 70 let. Do hudebního žáru rock spadá v podstatě polovina všech hudebních interpretů.
Hudební styly a žánry
Hudba punků vrátila rock k jeho rock´n´rollovým kořenům, vrátila mu jednoduchost, přímočarost a energii. A samozřejmě také tvrdost a to jak v hudbě, tak i v textech.
Článků na stránku 102030

Novinky z našeho blogu

Muzikál - hudební styl
Muzikál - hudební styl
Stručné představení z tvorby českých muzikálů. číst celé
Rock'N'Roll - hudební styl
Rock'N'Roll - hudební styl
Rock'N'Roll je první etapa vývoje rockové hudby, hudební žánr, který se objevil v 50. letech 20. století v USA a rychle se rozšířil po celém světě. Vz... číst celé
Milníky 2023
10.05.2023 Byznys deník
Milníky 2023
Zásadní milníky ve vývoji eshopu nejen s gramofonovými deskami číst celé
Historie gramofonové desky - úvod
Historie gramofonové desky - úvod
Gramofonová deska se v dnešní době stáva fenoménem i přestože je hudba okamžitě dostupná stisknutím tlačítka myši či klikem na chytrý mobil. Proč se p... číst celé
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz