Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8 - 16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Z tisku
  4. Tituly Warner Music dostupné na Modrovous.cz
17.06.2022
Z tisku

Tituly Warner Music dostupné na Modrovous.cz

Vážení příznivci hudby, hi-fisti, sběratelé a jinak postižení fanoušci, kteří máte jedno společné:  „Milujete hudbu“ a je jedno z jakého hudebního nosiče ji posloucháte. Ať již je to magnetofonová kazeta MC, která mimo jiné slaví svůj ohromující návrat, digitální kompakt disk CD, klasická gramofonová deska formátu LP či snad moderní Blu-ray. Pro vás všechny mám potěšující novinku. Eshop s hudebními nosiči, Modrovous.cz expanduje a rozšiřuje svoji nabídku o tituly nadnárodní společnosti Warner Music, u které vydávají alba největší světoví umělci a interpreti, ale též i několik českých např. Lou Fanánek Hagen, Tři sestry, Ondřej Havelka and Melody Makers a další. Touto spoluprací si slibuji rozšíření nabídky o doslova tisíce nových titulů všech žánrů a stylů, takže z klasického LP bazaru se stává Modrovous.cz eshopem kde můžete koupit doslova kde co.

Spojení Modrovouse s gigantem Warner Music

V současné době Warner Music nabízí 10216 alb, které budou v brzké době dostupné i v eshopu. Kromě hudebních nosičů jako je klasická gramofonová deska, CD, MC  přibudou další typy nosičů jakožto Blu-ray a DVD. Tento obrovský krok pro Modrovouse, ale malý krok pro hudební svět připomíná navázání spolupráce mezi Warner Music a českým Supraphonem, kdy od 1.4.2010 Supraphon převzal marketing a distribuci hudebních nosičů tuzemské pobočky firmy Warner Music. V historické citaci od tehdejšího prezidenta a výkonného ředitele Warner Music Bernd Doppa se Warner Music chtějí věnovat digitálnímu prodeji hudby a distribuci fyzických nosičů, a to především CD a DVD přenechat Supraphonu, který má odborníky, zkušenosti a znalosti místních poměrů na takové úrovni, aby zajistil prvotřídní marketing a distribuci.

Ředitelka Supraphonu Iva Milerová kontrovala, že zkušenosti a tradiční postavení Supraphonu v České republice zajistí, aby produkce Warner Music měla i nadále pevnou pozici v nabídce tuzemského hudebního trhu.

Bodejť by to platilo i pro Modrovouse.

Krátká historie Warner Music

Warner Music Group je americké hudební vydavatelství se sídlem v New Yorku. Jeho historie sahá do roku 1929, kdy Jack Warner, prezident Warner Bros. založil Music Publishers Holding Company (MPHC). Současný název společnosti byl poprvé použit až v roce 2003. Mezi dceřiné společnosti patří např. Atlantic Records, Elektra Records, Roadrunner Records nebo Reprise Records. V současné době je to třetí největší hudební vydavatelství (po Universal a Sony BMG). Od roku 2011 je součástí koncernu i české nakladatelství Monitor.

Společnost Warner Music má v České Republice své zastoupení, konkrétně Warner Music Czech Republic. O historii si můžete přečíst zde

Historie Warner Music Czech Republic

Warner Music je druhou největší hudební firmou působící na českém a slovenském trhu. Dnešní společnost Warner Music Czech Republic prošla za čtvrtstoletí svého života komplikovaným a dynamickým vývojem a může být dána za příklad procesu intergrace ve svém oboru. Spojuje v sobě vedle warnerské tradice také podstatnou část dědictví dnes již neexistujícího EMI i historii původního českého indie.

Na počátku stálo v roce 1990 vydavatelství Monitor Records, mezi jehož první objevy patřili mj. skupiny Kabát nebo Tři Sestry, ale i zpěvák Daniel Landa. Od roku 1991 zde našla umělecký domov také Lucie Bílá. O rok později se stal Monitor licenčním partnerem britského EMI a přinesl k nám katalogy světových hudebních legend Beatles, Pink Floyd, Queen a mnoha dalších. Spolupráce s EMI se prohloubila vznikem společného podniku Monitor-EMI, který postupně transformoval do podoby EMI Czech Republic. Tato firma stála ve druhé polovině 90. let u tak odlišných milníků ve vývoji české pop music, za jaké může být považována premiéra nejúspěšnějšího českého muzikálu Dracula, legendární Nohavicovo Divné století nebo objev skupiny Kryštof.

EMI Czech Republic se trvale drželo mezi třemi největšími hudebními firmami u nás. Ve stejné době u nás nezávisle na EMI, naopak v pozici jeho konkurenta, rozvíjela svoje aktivity i někdejší česká pobočka americké firmy Warner Music, domov Madonny, Led Zeppelin, Red Hot Chilli Peppers a mnoha dalších. Konec první dekády 21. století byl pro obě firmy osudový. Nejprve Warner Music v Čechách a na Slovensku v roce 2010 v rámci svojí celosvětové restrukturalizace ukončilo samostatnou činnost. A brzy poté EMI na konci roku 2011 koupil jeho rival Universal Music. Po zásahu Evropské komise ale došlo k delimitaci EMI a jeho podstatná část včetně všech aktiv a aktivit v České republice a na Slovensku přešla do vlastnictví Warner Music.

Warneři se tím koncem roku 2013 po tříleté pauze vrátili na náš trh a otevřeli v Praze novou Warner Music spojující to nejlepší z obou světových hudebních majors.

Bazar LP desek je již minulostí?

Sám jsem přemýšlel nad významem slova bazar, které chápu jako místo kde se prodává použité zboží, v mém případě prodej použitých LP desek. Jak budu nazývat svůj eshop s hudebními nosiči, kde bude nabídka nových a použitých hudebních nosičů? Spojení LP desky bazar je již minulostí, vinylové desky bazar jakby smet. Z nových názvů mne na první dobrou napadlo slovní spojení eshop s hudebními nosiči, je to poněkud krkolomné.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz